KLASA 6D!

Jest to forum klasy 6D prowadzone przez Daniela.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-03-05 06:55:33

DDaniel

Administrator

7082757
Skąd: Piłsudskiego 2 27
Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 68
Punktów :   

Moje opowiadanie - Rozdział drugi ^^Zlecenie

Zlecenie

    Pokój w którym trzymano zapasy niewyglądał na wykłuty przez ludzi, sprawiał wrażenie, że jest to część jakiejś podziemnej jaskini, bo tak było w rzeczywistości. Stało się to przypadkowo, kiedy kłuto ten dół nagle podłoga zawaliła się pod budowniczymi i właśnie tu wpadli. Głębokość tego spadu była na tyle duża, żeby uniemożliwić swobodne wydobywanie trunków, przez co zmienili zastosowanie tego miejsca na „Salę Zleceń”. Dodatkową zaletą tego miejsca była możliwość wyjścia na powierzchnię tunelem. Stały w nim trzy krzesła, dla karczmarza i dwóch innych osób, którymi w tym wypadku byli Sighat z Monashią.
    Wszyscy troje zeszli, po czym usiedli na swoje miejsca. Chwilę siedzieli w ciszy, którą naruszały tylko piski głodnych szczurów. W końcu karczmarz przemówił.
- Witaj Sighacie, witaj Monashio – tym razem już jednak poważnie – Rozumiem, że przybyliście do mnie, aby się wzbogacić.
    Sighatowi zależało na pieniądzach w tej chwili tak bardzo, że mógłby dla nich zrobić prawie  wszystko. To wszystko po to, żeby wybawić przyjaciela- Khamlota od stryczka, na który został niesłusznie posądzony.
- Tak, przybywam po pieniądze. Ale tym razem chcę więcej, dużo więcej. - powiedział Sighat - Za te wszystkie lata co dla was robiłem powinienem móc kupić sobie berło i tron, a jednak nie stać mnie nawet na karawanę.
- Tym razem chcemy więcej, albo szukaj nowych ludzi, tylko nie zdziw się jak twój kandydat zacznie uciekać, gdy tylko zobaczy przeciwników. - dodała Monashia
    Nastała cisza, wydawało się, że karczmarz trochę się zdziwił tymi słowy, ale nic takiego nie zaszło. Na początek zrobił minę jakby się zamyślił, wyjął pomiętoloną kartkę z kieszeni i zajrzał.

Masz na to czas do zimy...
Piekarz Hordan 20br
Kupiec Sarmiel 2sr
Szlachcic Sven 4sr
Poseł Hufon 10sr
Senator Bralion 15sr
Kowal Virasko 20sr
Kupiec Valentino 1sz
Dowódca handlowy Peragon 1sz
Mistrz skrytobójców 8sz

Jak widzisz masz parę cięższych rzeczy tym razem, ale myślę, że ten twój Sighat da radę i tu.

Powodzenia Bennet

    Oderwał od kartki podpis, zjadł go i podał katrkę Monashi dodając ironicznie.
-Kobiety mają pierwszeństwo.
    Karczmarz zawsze zaskakiwał ich swoją otwartością, ale to już był wyjątek, żeby pokazać kartę wsztstkich zleceń!? Przecież to coś niesłychanego.
-Wybierzcie sobie kogo chcecie i dajcie mi kartkę z powrotem.
-Hmm kogo by tu wybrać – myślał dość głośno Sighat, co można było usłyszeć jako cichy szept – Potrzebuję dziesięć sztuk złota, czyli musiałbym wziąć trzy najcięższe zlecenia. Chociaż mam zaoszczędzone 2 złote. Czyli starczy mi tylko to ostatnie, ale czy damy mu radę?
    Tak, to pytanie zaprzątało mu głowę, czy się uda. Mistrz skrytobójców to straszny sukinsyn, wystarczyło, że ktoś mu się  sprzeciwił, mógł już pisać testament. - A ja mam go zabić – powtarzał w myśli – żeby chociaż wejść do jego pokoju żywym, trzeba być kimś bardzo ważnym, albo skrytobójcą. Nawet tak wyszkoleni jak ja mogą temu nie podołać, żeby wejść tam niepostrzeżenie, a żeby wyjść...
    Dla Khamlota warto spróbować.
    Skonsultował swoja desyzję z Monashią, która jak dowiedziała się o wyborze troche zbladła, ale tylko kiwnęła porozumiewawczo głową co miało oznaczać „Poszłabym za tobą nawet w piekło”. Wzią kartkę z rąk żony, oddał ją ”Karczmarzowi” pokazując palcem na Mistrza skrytobójców. Ten uśmiechnął się radośnie wiedząc, że zostanie za to suto wynagrodzony przez mocodawców.
-No, to już idźcie, muszę iść zająć się swoją karczmą.
    I tak wszyscy razem z Monashią na przodzie wyszli z piwnicy. Podczas nieobecności powstała duża kolejka, ale to już nie był ich problem.

XXXXXXXXX

Spięłem się na duchu i napisałem dalej moje opowiadanko. Moja mama powiada że mam valory literackie . W sumie jedyna praca jaką chciałbym mieć to pisarz .


http://img114.imageshack.us/img114/7858/drowwplomieniachvt0.jpg
Przerobione przezemnie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.puszczamroku.pun.pl www.spoleczniak.pun.pl www.fon-nokia.pun.pl www.pokecenter.pun.pl www.vsmarbar.pun.pl